Ortisz muzikális brogja

Beszámolók anomáliákról, koncertekről, reklámkritika, lemezkritika; ráadásul mindez rendszertelenül, zenei aláfestéssel, enyhe népművelő beütéssel és öntömjénezéssel megspékelve. Tudják, amilyen blogokkal szarásig van az internet.

Zenebetyár

Nincs megjeleníthető elem

Naptár

december 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

RSS nyalábok

Sláger Rádió és a könnyűvérű dugás

2007.07.03. 22:22 Ortisz

Sláger Rádió - Mosolyra hangol címmel sugározza új reklámfilmjét a Sláger Rádió, a nosztalgia-adóként indult, mára a Juventussal és a Danubiussal egyenlővé lett állomás.
Nézzük hát:
 











(forrás: www.slagerradio.hu)

Az új reklámfilm több mindent sugall.

Először is benne van az autó hódító ereje - erre manapság több reklám is bazíroz -, valamint a főszereplő hölgy ostobasága és egyszerű gondolkodásmódja. (Bár a mai társadalomban a pénzéhes nők nem a butaság, hanem az életrevalóság szinomimái.) A hölgyemény ostobaságát csak tetézi, hogy a reklám végén kiderül: ő is csak dugni akart, mint a főkan - erre a bökdösésből lehet következtetni.
Hát kérem szépen, én akkor hajtanék pénzes partnerre, ha tartósan akarnám szívni a vérét és a bankszámláját. De hogy egy kóbor numera esetén miért a pénz a mérvadó? Oké, az autó az lehetne az, dehát nem ott viszik véghez az aktust, akkor meg?
Erre már válaszoljon a Sláger Rádió kreatív csapata az érdeklődőknek; az Ottó-blog csak felderíti a paradoxonokat, ámde megoldásukra nem hivatott.

Másodszor: a Sláger Rádió önmagán kívül reklámozza az általa képviselt zenei posványt is. Vegyük csak sorra a reklámban szereplő dalcímeket!
- Hófehér Jaguár: Eszembe jut a 2000-es év, amikor Jesse haverom újságolta nekem: "Figyelj már, a Hófehér Jaguár megy a Slágeren!"
Ez azért lett volna meglepő, hiszen akkoriban a Sláger Rádió a '60-as, '70-es évek legnagyobb slágereinek adója volt, Cintula beszólásaival. De akkor mit keresett ott a United-szám?
Hát a konkurens Danubius antireklámja volt. Bejátszották a Hófehér Jaguárt, és hozzátették, hogy "Mi nem játszunk egynyári slágereket!" - vagy ilyesmi.
Tehát a Dunabajusz-fikázó szám immár saját reklámeszközzé lépett elő. Brávó!
- Szeretni valakit valamiért: Miközben a szöveg beúszik, a főfazon 1 centivel a leendő skalp irányába tolja a slusszkulcsát. Egy centivel arrébb, 15 centivel beljebb! - gondolhatja.
A TV-s kampány mellékleteként plakátkampány is indult, melyen egy fiatal cicababa és egy vén cukrosbácsi látható, és a felirat természetesen: Szeretni valakit valamiért. Hát igen, csóringer hallgatónak a lóvésok és a bulvár által már jól bejáratott "korkülönbségesek" zrikálása csak szimpatikusabbá tehet egy rádiót.
Hogy a zenéről is írjak: a Republic leegyszerűsítva a Let it be lenyúlásából kovácsolt sikert (legtöbb sikerszámuk erre épül), az ominózus szám pedig az ő repertoárjukból is az egyik legletitbísebb.

Hogy a kedves olvasó ne hányja össze a monitort, jöjjön egy pihentető muzsika:
 



Akkor bekk tu dö normál lájf:

A folytatásban a Száguldás, Porsche, Szerelem és a Holnap hajnalig című dalokat idézi meg a reklám.
A SzPSz-hez kapcsolódóan előrukkolok egy tanáccsal a Sláger kreatívjai számára: sokkal ötletesebb lett volna bevillantani az aktusból egy 1 másodperces részt, és kiírni: Füstöl a radiál. Szarvashiba ezt kihagyni!
Ezen két dal amúgy jól jellemzi a Sláger Rádió-érzést, mely miatt valaki a Juve vagy a Bajusz helyett rájuk teker, észre sem véve, hogy gyakorlatilag nem sok eltérés van. Ez az ok pedig a bepállott naftalinszagú nosztalgiázás, mely mellett jól megfér a modern időkkel történő haladás.
Ám gondolom, mondanom sem kell, hogy a Sláger a mai zenéknek sem a csúcsproduktumaival büszkélkedik.
A reklám csattanója, poénja pedig a 7 Seconds
, mely után jót nevet a mélykultúrába már belésüppedt közönség.
A dal maga amúgy nem tudom, hogy inkább réginek vagy újnak számít-e; aki szerette, annak biztosan nosztalgia, aki meg háttérrádiózik, annak meg mindegy, csak ne mondjon semmi újat.

Harmadsorban pedig a reklám összepárosítja a konform-hedonista gondolkodásmódot és a zenei posványt. És ez a főbűn.
 


Szólj hozzá!

Címkék: zene reklám sláger rádió igénytelen hedonizmus reklámkritika

A bejegyzés trackback címe:

https://brog.blog.hu/api/trackback/id/tr40976469

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása